ଏଲୋପାଥି ବିରୋଧରେ ଭୁଲ ତଥ୍ୟ ପ୍ରଚାର କରୁଥିବାରୁ ବାବା ରାମଦେବଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏତଲା ରୁଜୁ

0 270
greentech

ରାୟପୁର ୧୭/୦୬/୨୦୨୧ କଳିଙ୍ଗ ଜ୍ଯୋତି : କରୋନା ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଡାକ୍ତରମାନେ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ଔଷଧକୁ ନେଇ ମିଥ୍ୟା ତଥ୍ୟ ପ୍ରଚାର କରି ଅଡୁଆରେ ବାବା ରାମଦେବ | ତାଙ୍କର ଏହି ଭୁଲ ପାଇଁ ଏବେ ଛତିଶଗଡର ରାୟପୁର ପୁଲିସ ଯୋଗ ଗୁରୁ ରାମଦେବଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏତଲା ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଛି। ଭାରତୀୟ ମେଡିକାଲ୍ ଆସୋସିଏସନ୍ (ଆଇଏମ୍ଏ) ର ଛତିଶଗଡର ୟୁନିଟ୍ ଦ୍ୱାରା ଦାଖଲ କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗକୁ ଆଧାର କରି ବୁଧବାର ରାତିରେ ରାମଦେବଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏହି ଏତଲା ଦାୟର କରାଯାଇଛି ବୋଲି ରାୟପୁରର ବରିଷ୍ଠ ପୁଲିସ ଅଧୀକ୍ଷକ ଅଜୟ ଯାଦବ କହିଛନ୍ତି।

ଧାରା ୧୮୮ (ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପାସ୍ ହୋଇଥିବା ଆଦେଶକୁ ଅବମାନନା), ୨୬୯ (ଜୀବନ ପ୍ରତି ଥିବା ବିପଦଜନକ ରୋଗର ସଂକ୍ରମଣ ବିସ୍ତାର କରିବାର ଅବହେଳା କାର୍ଯ୍ୟ), ୫୦୪ (ଶାନ୍ତି ଉଲ୍ଲଂଘନ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟମୂଳକ ଅପମାନ) ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଧାରାରେ ରାମଦେବଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏତଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି।

ଆଇଏମଏ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଲେଖାଯାଇଛି ଯେ, ଗତ ଏକ ବର୍ଷ ଧରି ରାମଦେବ ମିଥ୍ୟା ତଥ୍ୟ ତଥା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମେଡିକାଲ ଭ୍ରାତୃଭାବ, ଭାରତ ସରକାର, ଇଣ୍ଡିଆନ କାଉନସିଲ ଅଫ ମେଡିକାଲ ରିସର୍ଚ୍ଚ (ଆଇସିଏମଆର) ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଫ୍ରଣ୍ଟଲାଇନ ସଂଗଠନ ଦ୍ୱାରା କରୋନା ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ହେଉଥିବା ଔଷଧ ବିରୋଧରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଅପପ୍ରଚାର କରୁଛନ୍ତି। ଏକ ସମୟରେ ଯେତେବେଳେ ଡାକ୍ତର, ପାରାମେଡିକାଲ୍ କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ସରକାର ଏବଂ ପ୍ରଶାସନର ସମସ୍ତ ଶାଖା ମିଳିତ ଭାବେ କରୋନା ସହିତ ଲଢ଼ୁଛନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ରାମଦେବ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ତଥା ଅନୁମୋଦିତ ଚିକିତ୍ସା ପଦ୍ଧତି ବିଷୟରେ ଲୋକଙ୍କୁ ବିଭ୍ରାନ୍ତ କରୁଛନ୍ତି। ଆଧୁନିକ ଚିକିତ୍ସା ସୁବିଧା ତଥା ଏଲୋପାଥି ଔଷଧ ଉପରେ ରାମଦେବଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ, ଯାହା ୯୦% ରୁ ଅଧିକ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଆରୋଗ୍ୟ କରୁଛି, ଏହା ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନକୁ ବିପଦରେ ପକାଇବ ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.

20 + two =

error: Content is protected !!
Open chat