ଧୋନୀ-ରାଇନାଙ୍କ ଅବସର ନେବା ପଛର କାରଣ , ରାଇନା ନିଜେ ଖୋଲିଲେ ରହସ୍ୟ

0 277
greentech

କଳିଙ୍ଗ ଜ୍ୟୋତି ବ୍ୟୁରୋ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୮/୦୮: ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ଏମଏସ ଧୋନି ଅବସର ନେବାର କିଛି ସମୟ ପରେ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ନେଇଥିବା ସୁରେଶ ରାଇନା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଦୁଇଜଣ କାହିଁକି ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ଅବସର ନେଇଛନ୍ତି। ରାଇନା (ସୁରେଶ ରାଇନା) କହିଛନ୍ତି ଯେ ଚେନ୍ନାଇରେ ପହଞ୍ଚିବା ମାତ୍ରେ ଏମଏସ (ଏମଏସ ଧୋନି) ଅବସର ଘୋଷଣା କରିବେ ବୋଲି ସେ ଭଲଭାବେ ଜାଣିଥିଲେ। ଧୋନି, ପୀୟୁଷ ଚାୱଲା, ଦୀପକ ଚହର ଏବଂ କରଣ ଶର୍ମା 14 ଅଗଷ୍ଟରେ ଚେନ୍ନାଇରେ ପହଞ୍ଚି ଆଇପିଏଲ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶିବିରରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ପରଦିନ ଧୋନି ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ଅବସର ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ଅବଶ୍ୟ, ସେମାନଙ୍କ ଅବସର ହେବାର କାରଣ ହେଉଛି “ଅଜବ ସମକକ୍ଷତା” କାରଣରୁ, ଯାହା ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ଏବଂ ଯାହାକୁ କୌଣସି ଦୃଷ୍ଟି ଦିଆଯାଇନଥାଏ। ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ଧୋନୀ ଏବଂ ରାଇନା ଏହି ସଂଯୋଗ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ପଡିଲା, ସେତେବେଳେ ଉଭୟେ ଅବସର ଦିନ ବାଛିଲେ। 

ଅଗଷ୍ଟ 15 ର ଭାବପ୍ରବଣ ରାତି ବିଷୟରେ ରାଇନା କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଜାଣିଥିଲି ଯେ ଚେନ୍ନାଇରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ କ୍ରିକେଟ୍ କୁ ଧୋନୀ ବିଦାୟ ଦେବ। ସେଥିପାଇଁ ମୁଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଥିଲି। ମୁଁ, ଦୀପକ ଚହର ଏବଂ କର୍ଣ୍ଣ ଶର୍ମା 14 ଅଗଷ୍ଟରେ ରାଞ୍ଚିରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲୁ ଏବଂ ଆମେ ସେଠାରୁ ଏମଏସ୍ ଏବଂ ମୋନୁ ସିଂଙ୍କୁ ପିକ୍ କରିଥିଲୁ। ରାଇନା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅବସର ପରେ ଆମେ ପରସ୍ପରକୁ ଆଲିଙ୍ଗନ କରି ବହୁତ ଜୋରରେ କାନ୍ଦୁଥିଲୁ। ଏହା ପରେ ଚାୱଲା, ରାୟୁଡୁ, କେଦାର ଯାଦବ ଏବଂ କରନ ଶର୍ମା ଏକାଠି ବସିଥିଲେ ଏବଂ ଆମେ ଆମର କ୍ୟାରିୟର ଏବଂ ସମ୍ପର୍କ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିଥିଲୁ।

ରାଇନା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ଅଗଷ୍ଟ 15 ରେ ଅବସର ନେବାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ପୂର୍ବରୁ ସ୍ଥିର କରିସାରିଥିଲୁ। ଧୋନିଙ୍କ ଜର୍ସି 7 ନମ୍ବର ଅଟେ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ମୋର 3 ସହିତ ମିଳିତ ହୁଏ ଏବଂ ଏହାର ସ୍କୋର 73 ଆସେ। 15 ଅଗଷ୍ଟରେ, ଭାରତର ସ୍ୱାଧୀନତାର 73 ବର୍ଷ ବିତିଗଲା। ତେଣୁ ଅବସର ପାଇଁ ଏହି ଦିନଠୁ ଭଲ ଦିନ ଆଉ ହୋଇପାରି ନ ଥାନ୍ତା। ରାଇନା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ଐତିହାସିକ ସଂଯୋଗ ବନିଥିଲା ଆଉ ଏହି ଦିନ ଅବସର ନେଇ ଆମେ ଏହି ଦିନକୁ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ସ୍ମରଣୀୟ କରିଛୁ। କହି ରଖୁଛୁ ଯେ ଧୋନି 23 ଡିସେମ୍ବର 2004 ରେ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଏବଂ ରାଇନା 30 ଜୁଲାଇ 2005 ରେ କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ରାଇନା ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ଦୁହେଁ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ଏକାଠି ଆସି CSK ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଏକାଠି ଖେଳିଥିଲୁ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମେ ଏକାଠି ଅବସର ନେଲୁ ଏବଂ ଏକକାଳୀନ ଆଇପିଏଲ୍ ଖେଳିବା ଜାରି ରଖିବୁ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.

eighteen − 7 =

error: Content is protected !!
Open chat