୨୪୫ ତମ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ଅବସରରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜୋ ବାଇଡେନ ଏବଂ ଆମେରିକାବାସୀଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ

0 395
greentech

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୪/୦୭/୨୦୨୧ କଳିଙ୍ଗ ଜ୍ଯୋତି : ଆମେରିକାର ୨୪୫ ତମ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ଅବସରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜୋ ବାଇଡେନ ଏବଂ ଆମେରିକାବାସୀଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଏକ ଟୁଇଟ୍‌ରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଭାରତ ଏବଂ ଆମେରିକା ଜୀବନ୍ତ ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ରାଷ୍ଟ୍ର ଭାବରେ ସ୍ୱାଧୀନତା ଏବଂ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ରତାର ମୂଲ୍ୟ ବାଣ୍ଟିଛନ୍ତି ଏବଂ ଆମ ରଣନୀତିକ ଭାଗିଦାରୀର ପ୍ରକୃତ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ମହତ୍ୱ ରହିଛି।

ଟୁଇଟରେ ଲେଖାଯାଇଛି ଯେ, ୨୪୫ ତମ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ଅବସରରେ @ ପୋଟସ୍ @ ଜୋବାଇଡେନ ଏବଂ ଆମେରିକାର ଲୋକଙ୍କୁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଅଭିନନ୍ଦନ ଏବଂ ଶୁଭେଚ୍ଛା। ଜୀବନ୍ତ ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ରାଷ୍ଟ୍ର ଭାବରେ ଭାରତ ଏବଂ ଆମେରିକା ସ୍ୱାଧୀନତା ଏବଂ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ରତାର ମୂଲ୍ୟ ବାଣ୍ଟୁଛନ୍ତି। ଆମ ରଣନୀତିକ ଭାଗିଦାରୀର ପ୍ରକୃତ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ମହତ୍ୱ ରହିଛି।

ସହଭାଗୀ ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ମୂଲ୍ୟବୋଧ ତଥା ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ, ଆଞ୍ଚଳିକ ଏବଂ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆଗ୍ରହର ସମ୍ମିଶ୍ରଣକୁ ଆଧାର କରି ଭାରତ-ଆମେରିକା ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ସମ୍ପର୍କ ଏକ “ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ରଣନୀତିକ ଭାଗିଦାରୀ” ରେ ବିକଶିତ ହୋଇଛି। ନିୟମିତ ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ରାଜନୈତିକ ପରିଦର୍ଶନ ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ସହଯୋଗ ବଢ଼ାଇଛି । ବିପଦ ସମୟରେ ଦୁଇ ଦେଶ ପରସ୍ପରକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିବାର ଅନେକ ଦୃଶ୍ୟ ରହିଛି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.

seventeen − five =

error: Content is protected !!
Open chat