ଆସନ୍ତା ୨୬ରୁ ବିବାହ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେଇପାରିବେ ୧୦୦ ଅତିଥି, ରାଜଧାନୀରେ କୋହଳ ହେଲା ଅନଲକ

0 434
greentech

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୪/୦୭/୨୦୨୧ କଳିଙ୍ଗ ଜ୍ଯୋତି : ଜାତୀୟ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ କରୋନା ମାମଲା ହ୍ରାସ ପାଉଥିବାରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ପ୍ରାଧିକରଣ (DDMA) ଜୁଲାଇ ୨୬ ରୁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଅନଲକକୁ କୋହଳ କରିଛି | ନୂତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ, ଜୁଲାଇ ୨୬ ରୁ ସିନେମା ହଲ୍, ପ୍ରେକ୍ଷାଳୟ ଏବଂ ମଲ୍ଟିପ୍ଲେକ୍ସ 50 ପ୍ରତିଶତ ଦର୍ଶକ କ୍ଷମତାରେ ଖୋଲିବ |

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ସୋମବାରଠାରୁ ୧୦୦ ଜଣ ଅତିଥିଙ୍କୁ ବିବାହ ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହାପୂର୍ବରୁ କେବଳ ୫୦ ଜଣଙ୍କୁ ବିବାହ ସମାରୋହରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଏହି ନୂତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାରରେ ଯୋଗଦେଉଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାରରେ ସର୍ବାଧିକ ୧୦୦ ଜଣ ଲୋକ ଯୋଗ ଦେଇ ପାରିବେ। ସେହିପରି ସୋମବାର ଠାରୁ ଶତପ୍ରତିଶତ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇ ମେଟ୍ରୋ ଚାଲିବ । ତେବେ କୌଣସି ବି ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଛିଡାହୋଇ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ ନାହିଁ। ସେହିପରି ସ୍ପା ମଧ୍ୟ ଖୋଲିବ | କିନ୍ତୁ ଏଥିପାଇଁ ସରକାର କିଛି ନିୟମ ସ୍ଥିର କରିଛନ୍ତି। ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ସ୍ପାରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା କର୍ମଚାରୀ ଦୁଇଟି ଡୋଜ ଟିକା ନେଇଥିବା ନିତାନ୍ତ ଜରୁରୀ |

Leave A Reply

Your email address will not be published.

thirteen + fifteen =

error: Content is protected !!
Open chat