ପିଏନବି ଠକେଇ :ଚୋକ୍ଷିଙ୍କୁ ଫେରାଇ ଆଣିବା ପାଇଁ ହରିଶ ସାଲଭେଙ୍କ କାନ୍ଧରେ ଦାୟିତ୍ୱ

0 371
greentech

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୮/୦୬/୨୦୨୧ କଳିଙ୍ଗ ଜ୍ଯୋତି ବ୍ଯୁରୋ : ହଜାର ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ପିଏନବି ଘୋଟାଲାରେ ପଳାତକ ବ୍ୟବସାୟୀ ମେହୁଲ ଚୋକ୍ଷିଙ୍କୁ ଫେରାଇ ଆଣିବା ପାଇଁ ଭାରତ ସରକାର ବର୍ତ୍ତମାନ ବରିଷ୍ଠ ଆଡଭୋକେଟ ହରିଶ ସାଲଭେଙ୍କ ସାହାରା ନେଇଛନ୍ତି। ନିକଟକୁ ଯାଇ ହଜାର ହଜାର କୋଟି ପିଏନବି ସ୍କାମରେ ଚାହିଁ ଡୋମିନିକା ଜେଲରେ ରହିଛନ୍ତି। ସରକାର ହରିଶ ସାଲଭେଙ୍କଠାରୁ, ଚୋକସିଙ୍କୁ ଫେରାଇ ଆଣିବା ଏବଂ ସେ ନେଇ ଥିବା ବିଭିନ୍ନ ଆଇନଗତ ଜଟିଳତା ବିଷୟରେ ପରାମର୍ଶ ଲୋଡୁଛନ୍ତି।
ହୁଏତ ଆଗାମୀ ଦନିରେ ହରିଶ ସାଲଭେ ଡୋମିନିକାର ହାଇକୋର୍ଟରେ ଭାରତର ପକ୍ଷ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥାପନ କରିପାରନ୍ତି ବୋଲି ବିଶେଷ ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଡୋମିନିକାରେ ଚୋକ୍ଷିଙ୍କ ବେଆଇନ ପ୍ରବେଶ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ହାଇକୋର୍ଟରେ ଚାଲିଛି।
ହରିଶ ସାଲଭେ ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମେହୁଲ ଚୋକ୍ଷି ମାମଲାରେ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ସହ ସେ ଆଲୋଚନା କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ମାମଲା ସହ ଜଡିତ ଆଇନଗତ ସୂଚନା ସରକାରଙ୍କୁ ଦିଆଯାଉଛି। ଏଥିସହ ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତ ସରକାର ଡୋମିନିକା କୋର୍ଟରେ କୌଣସି ପକ୍ଷ ଦେଇ ନାହାନ୍ତି, ବରଂ ଭାରତ ସରକାର ଡୋମିନିକା ଏବଂ ପ୍ରଶାସନକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ।

ଭାରତକୁ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଲେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ କରିବ : ସାଲଭେ
ସାଲଭେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଭାରତକୁ ଡୋମିନିକା କୋର୍ଟରେ ଶୁଣାଣି କରିବାର ସୁଯୋଗ ଦିଆଯାଏ ଏବଂ ସେଠାକାର ଆଟର୍ଣ୍ଣି ଜେନେରାଲ ତାଙ୍କ କୋର୍ଟରେ ମୋର ପ୍ରବେଶ ପାଇଁ ରାଜି ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ସେ ଭାରତର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିବେ। ଏହାପୂର୍ବରୁ ହରିଶ ସାଲଭେ କୁଲଭୂଷଣ ଯାଦବ ମାମଲାରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ନ୍ୟାୟାଳୟରେ ଭାରତର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିଛନ୍ତି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.

three × 3 =

error: Content is protected !!
Open chat