ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ : ନିଜେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ସୂଚନା ଦେଲେ ଶିବରାଜ ସିଂହ ଚୌହାନ

0 114
greentech

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, (କଳିଙ୍ଗ ଜ୍ୟୋତି ବ୍ୟୁରୋ), ୨୫/୦୭ : ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂ ଚୌହାନ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ସେ ନିଜେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂହ ଚୌହ୍ୱାନ। ତାଙ୍କ ଦେହରେ କରୋନା ଲକ୍ଷଣ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା ଓ ପରୀକ୍ଷା ପରେ ପଜିଟିଭ୍ ଆସିଥିବା ସେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଏଥିସହ ତାଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଥିବା ସମସ୍ତଙ୍କୁ କରୋନା ଟେଷ୍ଟ କରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି ଏବଂ ନିକଟ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ସଂଗରୋଧରେ ରହିବାକୁ କହିଛନ୍ତି । ସେ କୋଭିଡ୍-୧୯ର ସମସ୍ତ ଗାଇଡଲାଇନ ମାନୁଥିବା ଟ୍ୱିଟ୍ ରେ ଲେଖିଛନ୍ତି । ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ଅନୁସାରେ ସେ ସଂଗରୋଧରେ ରହିବେ ।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି, ‘ମୋର ପ୍ରିୟ ପ୍ରଦେଶବାସୀ, ମୁଁ କୋଭିଡ -୧୯ ର ଲକ୍ଷଣ ଅନୁଭବ କରୁଥିଲି ଏବେ ମୋର ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ୍ ଆସିଛି। ମୁଁ ମୋର ସମସ୍ତ ସହକର୍ମୀଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରୁଛି ଯେ ଯିଏ ମୋ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥିଲେ, ସେମାନେ କରୋନା ପରୀକ୍ଷା କରନ୍ତୁ। ମୋର ନିକଟବର୍ତ୍ତୀ ଲୋକମାନେ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରେ ରହିବା ଉଚିତ୍।’

ସେ କହିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ କରୋନା ଗାଇଡଲାଇନକୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଅନୁସରଣ କରୁଛି। ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ଅନୁଯାୟୀ ମୁଁ ନିଜକୁ କ୍ୟାରେଣ୍ଟିନ୍ କରି ଚିକିତ୍ସା କରିବି। ମୁଁ ସାବଧାନ ରହିବାକୁ ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରୁଛି, ଟିକିଏ ଅସାବଧାନତା କରୋନାକୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିଥାଏ”।

ଶିବରାଜ କହିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ କରୋନା ପ୍ରତି ସତର୍କ ରହିବାକୁ ସମସ୍ତ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲି, କିନ୍ତୁ ଲୋକମାନେ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ। ଯେଉଁମାନେ ମୋର ସାକ୍ଷାତ କରନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ପରୀକ୍ଷା ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ମୁଁ ସେମାନଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଏ। ସିଏମ୍ କହିଛନ୍ତି, ‘କରୋନାଠାରୁ ଭୟଭୀତ ହେବାର କୌଣସି ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ। ଯଦି କରୋନାକୁ ଠିକ୍ ସମୟରେ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଏ, କରୋନା ଭଲ ହୋଇଯାଏ।”

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି, ‘ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୫ ତାରିଖରୁ ମୁଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ କରୋନାଙ୍କ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ କରିଆସୁଛି। ମୁଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ସହିତ କରୋନାକୁ ସମୀକ୍ଷା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବି ଏବଂ ମୋ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ନରୋତ୍ତମ ମିଶ୍ର, ନଗର ଉନ୍ନୟନ ତଥା ପ୍ରଶାସନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଭୁପେନ୍ଦ୍ର ସିଂ, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ବିଶ୍ୱ ସାରଙ୍ଗ ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଡକ୍ଟର ପ୍ରଭୁ ରାମ ଚୌଧୁରୀ କରିବେ।’ ସେ କହିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ ଚିକିତ୍ସା ସମୟରେ ରାଜ୍ୟରେ କରୋନାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ପାଇଁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଉଦ୍ୟମ ଜାରି ରଖିବି। ଆପଣ ସମସ୍ତେ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ, ସୁରକ୍ଷିତ ରୁହନ୍ତୁ ଏବଂ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତୁ।’

Leave A Reply

Your email address will not be published.

15 − 4 =

error: Content is protected !!
Open chat