ମମତାଙ୍କୁ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ଶକ୍ତ ଝଟ୍‌କା ; ନନ୍ଦୀଗ୍ରାମ୍‌ ବୁଥ୍‌ରେ ହୋଇନି କୌଣସି ହିଂସା, BSF ଯବାନଙ୍କ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ମିଥ୍ୟା

0 395
greentech

କୋଲକାତା: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ତୃଣମୁଳ କଂଗ୍ରେସ ମୁଖ୍ୟ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଛନ୍ତି । ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନନ୍ଦିଗ୍ରାମର ବୁଥ ନମ୍ବର ୭ ରେ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ମତଦାନ ହୋଇଥିଲା, ଏଠାରେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ହିଂସା ହୋଇନାହିଁ ।

ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଆପଣଙ୍କ ଚିଠିରେ ଲେଖାଯାଇଥିବା ତଥ୍ୟ ଗୁଡ଼ିକ ସତ୍ୟ ନୁହେଁ । ୧ ଏପ୍ରିଲରେ ନନ୍ଦିଗ୍ରାମ ଭୋଟ୍ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇନଥିଲା । ବିଏସଏଫ ଯବାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆସିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ମିଥ୍ୟା । ଭୋଟରଙ୍କୁ ହିଂସା ଏବଂ ଭୟଭୀତ କରିବା ଭୁଲ ଅଟେ । ନନ୍ଦିଗ୍ରାମର ମତଦାନ ବୁଥ ୭ ରେ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଏବଂ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଢଙ୍ଗରେ ମତଦାନ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଏଠାରେ ସୂଚନା ଥାଉ ଯେ, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଗତ ଗୁରୁବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗକୁ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ଯେ, କେନ୍ଦ୍ର ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ କେନ୍ଦ୍ରର ଆଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି । ମମତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗରେ ୬୩ ଟି ଅଭିଯୋଗ ଦାଖଲ କରାଯାଇଛି କିନ୍ତୁ ଆୟୋଗ ଏହାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉ ନାହାଁନ୍ତି ।

ମମତା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ କେବଳ ବିଜେପି ଏବଂ ଏହାର ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ନିଜେ CRPF, BSF ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଯବାନମାନଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଉଛନ୍ତି । ଆମେ ଅନେକ ଚିଠି ଲେଖିଛୁ କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ଏକପାଖିଆ ଭାବେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରୁଛନ୍ତି । ନନ୍ଦୀଗ୍ରାମ ବିଧାନସଭା ପରିସରରେ ବୁଥ ନମ୍ବର ୭ ରେ ବିଶୃଙ୍ଖଳା ଦେଖାଦେଇଥିବା ନେଇ ମମତା ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ।

ଏଠାରେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ମମତାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ ଏକ ଉତ୍ତର ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହାର ଜବାବରେ କମିଶନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଘଟଣାରେ ବିସ୍ତୃତ ରିପୋର୍ଟ ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନ ସାଢେ ୫ଟାରେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଅଜହ ନାୟକ ଏବଂ ପୋଲିସ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ବିବେକ ଦୁବେଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦାଖଲ କରାଯାଇଥିଲା । ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ସେଠାରେ କୌଣସି ପ୍ରକାର ବିଶୃଙ୍ଖଳା ହୋଇନାହିଁ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.

nine − 5 =

error: Content is protected !!
Open chat