ସୁଧୁରୁନି ଟ୍ୱିଟର, ପୁଣି ବିବାଦୀୟ ମାନଚିତ୍ର ଜାରି କରି ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରକୁ ଭାରତର ଅଂଶ ନଥିବା କହିଲା ଟ୍ୱିଟର

0 378
greentech

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୮/୦୬/୨୦୨୧ କଳିଙ୍ଗ ଜ୍ଯୋତି : ମାଇକ୍ରୋବ୍ଲଗିଂ ସାଇଟ୍ ଟ୍ୱିଟର ପୁଣି ଥରେ ବିବାଦ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। କେନ୍ଦ୍ର ଏବଂ ଟ୍ୱିଟର ମଧ୍ୟରେ ତିକ୍ତତାର ବାତାବରଣ ମଧ୍ୟରେ, ଟ୍ୱିଟର ଏଥର କରିଥିବା ଭୁଲ ଏହା ପାଇଁ ଅସୁବିଧା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ । ଟ୍ୱିଟର ୱେବସାଇଟରେ ଭାରତର ମାନଚିତ୍ର ପୁଣି ଥରେ ବିକୃତ ଭାବେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।ଟୁଇଟର ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ଏବଂ ଲଦାଖକୁ ନିଜ ୱେବସାଇଟରେ ପୃଥକ ଦେଶ ଭାବରେ ଦର୍ଶାଇଛି। ଅର୍ଥାତ୍ ଟ୍ୱିଟର ଦ୍ୱାରା ନିଜ ୱେବସାଇଟରେ ଦେଖାଯାଇଥିବା ଭାରତର ମାନଚିତ୍ରରେ ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ଏବଂ ଲଦାଖ ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ କରାଯାଇ ନାହିଁ। ଟ୍ୱିଟରର କ୍ୟାରିୟର ପୃଷ୍ଠାରେ ଟ୍ୱିପ୍ ଲାଇଫ୍ ବିଭାଗରେ ଏକ ବିଶ୍ୱ ମାନଚିତ୍ର ଅଛି । କମ୍ପାନୀ ଦର୍ଶାଉଛି ଯେ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ଟ୍ୱିଟରର ଏକ ଦଳ ଅଛି। ଭାରତ ମଧ୍ୟ ଏହି ମାନଚିତ୍ରରେ ଅଛି, ଏଠାରେ ଭାରତର ମାନଚିତ୍ରକୁ ବିବାଦୀୟ ଭାବରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଟ୍ୱିଟର ଲଦାଖକୁ ଭାରତର ଏକ ଅଂଶ ଭାବରେ ଦର୍ଶାଇ ନଥିଲା, ଯଦିଓ ସରକାରଙ୍କ ଦୃଢ ଆପତ୍ତି ପରେ ଏହାକୁ ସଂଶୋଧନ କରାଯାଇଥିଲା। ସୂଚନାନୁସାରେ, ଭାରତ ସରକାର ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ଗୁରୁତର ସହ ନେଇ ମାନଚିତ୍ରରେ କେବେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଥିଲା ସେ ନେଇ ପଚରାଉଚରା କରୁଛନ୍ତି? ଏହି ମାନଚିତ୍ରଟି କେବେ ୱେବସାଇଟରେ ରଖାଗଲା ଏବଂ ମାନଚିତ୍ରରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ପଛରେ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ କ’ଣ? ସେ ନେଇ ପଚରାଉଚୁରା କରାଯାଉଛି ।

ଏଥିପାଇଁ ସରକାର କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିପାରନ୍ତି । ଏହାପୂର୍ବରୁ ଲଦାଖକୁ ଭାରତର ଅଂଶ ଭାବରେ ଟ୍ୱିଟର ଦେଖାଇନଥିଲା ।ସରକାର ଏହାକୁ ନେଇ ତୀବ୍ର ଆପତ୍ତି ଜଣାଇବା ପରେ ଏହାକୁ ସଂଶୋଧନ କରାଯାଇଥିଲା।

Leave A Reply

Your email address will not be published.

four × 3 =

error: Content is protected !!
Open chat