କୋଭିଡ୍ ସମୟରେ, JEE ମେନ୍ ୨୦୨୦ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ

0 252
greentech

କଳିଙ୍ଗ ଜ୍ୟୋତି ବ୍ୟୁରୋ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୯/୦୮: କୋଭିଡ୍ ସମୟରେ JEE ପରୀକ୍ଷା ପରିଚାଳନା କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ତରଫରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଜାରୀ କରାଯାଇଛି। ଜାଣି ନିଅନ୍ତୁ କ’ଣ ରହିଛି ଏଥିରେ :-


– COVID-୧୯ ହେତୁ, ପରିଚାଳନା କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅନେକ ସମୟ ଏବଂ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରାଯିବ। ଯାହା ସୁରକ୍ଷା ଯାଞ୍ଚ ଏବଂ ସ୍ୱଚ୍ଛତା ବ୍ୟବସ୍ଥା ପାଇଁ ଅଧିକ ସମୟ ନେବ। ତେଣୁ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀମାନଙ୍କୁ ଅତି କମରେ ଏକ ଘଣ୍ଟା ଶୀଘ୍ର କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଆସିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି।

ଏନଟିଏ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭିନୀତ ଯୋଶୀଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, କେନ୍ଦ୍ରଗୁଡ଼ିକରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀମାନଙ୍କୁ ସ୍ଲଟ ବଣ୍ଟନ କରାଯିବ। ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଏହି ଆବଣ୍ଟିତ ସ୍ଲଟ୍ ଗୁଡିକ ଅନୁସରଣ କରାଯିବା ଉଚିତ ଏବଂ ପ୍ରବେଶ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ଅଧିକ ସୁଗମ କରିବା ପାଇଁ ସେମାନେ କେବଳ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସମୟରେ ପହଞ୍ଚିବା ଉଚିତ୍।

ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ, ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀମାନେ ସେମାନଙ୍କର JEE ମେନ୍ ୨୦୨୦ ଆଡମିଟ୍ କାର୍ଡ ସହିତ ଏକ ପରିଚୟ ପ୍ରମାଣ ଦେଖାଇବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେବେ। ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର ଭିତରେ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଜିନିଷକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ ନାହିଁ।

ପରୀକ୍ଷା ହଲ୍ ଭିତରେ କୌଣସି ବ୍ୟାଗ୍ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ ନାହିଁ।

ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀମାନେ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ବଜାୟ ରଖିବା ଉଚିତ ଏବଂ ପରୀକ୍ଷା ହଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପରେ ତୁରନ୍ତ ସେମାନଙ୍କର ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଆସନ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଉଚିତ୍।

ପେପର ୨ ପାଇଁ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ଜ୍ୟାମିତି ବାକ୍ସ, ରଙ୍ଗ ପେନ୍ସିଲ ଏବଂ କ୍ରେୟନ୍ ନେବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ। କୌଣସି ପାଣି ରଙ୍ଗକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ ନାହିଁ।

ରଫ ୱାର୍କ ପାଇଁ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଏକ ଖାଲି କାଗଜ ଏବଂ କଲମ / ପେନ୍ସିଲ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ। ତେବେ ପରୀକ୍ଷା ଶେଷ ହେବା ପରେ କାଗଜକୁ ଇନଭିଜିଲେଟରଙ୍କ ନିକଟକୁ ଫେରାଇବାକୁ ପଡିବ। ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାମ ଏବଂ ରୋଲ୍ ନମ୍ବର ମଧ୍ୟ ରୁଫ୍ ପେପରର ଉପରେ ଲେଖାଯିବା ଉଚିତ୍।

ଉପସ୍ଥାନ ସମୟରେ, ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀମାନେ ନିଶ୍ଚିତ ହୁଅନ୍ତୁ ଯେ ସେମାନଙ୍କର ଦସ୍ତଖତ ଏବଂ ଫଟୋ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ସଂଲଗ୍ନ ହୋଇଛି। ବୁଢ଼ା ଆଙ୍ଗୁଠିର ଛାପ ନୁହେଁ।

ପିତାମାତା / ଅଭିଭାବକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ

ପିତାମାତା / ଅଭିଭାବକମାନେ ମଧ୍ୟ କିଛି ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଅନୁସରଣ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେବେ ଯାହା ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର NTA ଦ୍ୱାରା ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବରେ ଘୋଷଣା କରାଯିବ। ତଥାପି ଚାଲନ୍ତୁ କିଛି ସ୍ପଷ୍ଟ ବିଷୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ନଜର ପକାଇବା:

ଅଭିଭାବକ / ଅଭିଭାବକମାନେ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀମାନଙ୍କ ସହିତ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରକୁ ନ ଆସିବା ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ। ଯଦି ବିଶେଷ କିଛି ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ।

ଯଦି ସେମାନେ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଆସିବା ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନଙ୍କୁ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀକୁ ଛାଡି ତୁରନ୍ତ ପରୀକ୍ଷା ପରିସର ଛାଡିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରାଯାଇଛି।

କେନ୍ଦ୍ରଗୁଡିକରେ ବ୍ୟାରିକେଡ୍ ଲଗାଯିବ ଏବଂ ଅଭିଭାବକ / ଅଭିଭାବକମାନେ ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଅନୁସରଣ କରିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି।

କେନ୍ଦ୍ରଗୁଡିକରେ ଜନଗହଳି କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ।

ମଧୁମେହ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ

ମଧୁମେହ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଚିନି ଟାବଲେଟ୍ ଏବଂ ଫଳ (କଦଳୀ / ଆପଲ୍ / କମଳା) ଏବଂ ସ୍ୱଚ୍ଛ ଜଳ ବୋତଲ ଭଳି ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ବହନ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ। ତେବେ ଚକୋଲେଟ୍ / କାଣ୍ଡି / ସ୍ୟାଣ୍ଡୱିଚ୍ ପରି ପ୍ୟାକ୍ ହୋଇଥିବା ଖାଦ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ହଲ ଭିତରେ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ ନାହିଁ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.

17 − sixteen =

error: Content is protected !!
Open chat