ଦୁଇଟି ମୁଣ୍ଡ, ଗୋଟିଏ ହୃଦୟ: ପଞ୍ଜାବର ଜଗା-ବଳିଆଙ୍କୁ ଚାକିରି ଦେଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର

0 458
greentech

ଚଣ୍ଡୀଗଡ଼ ୨୪/୧୨/୨୦୨୧ କଳିଙ୍ଗ ଜ୍ୟୋତି : ଆପଣ ତ ଓଡ଼ିଶାର ଜଗା-ବଳିଆଙ୍କ ବାବଦରେ ଜାଣିଥିବେ | ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ପଞ୍ଜାବର ଜଗା-ବଳିଆଙ୍କ ବାବଦରେ କହିବୁ, ଯାହାଙ୍କୁ ଏବେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଚାକିରି ଦେଇଛନ୍ତି | ଯାଆଁଳା ଭାଇ ସୋହନ ଏବଂ ମୋହନ ପଞ୍ଜାବର ଅମୃତସରର ପଞ୍ଜାବ ଷ୍ଟେଟ ପାୱାର କର୍ପୋରେସନ୍ ଲିମିଟେଡ୍ (PSPCL) ରେ ଚାକିରି ପାଇଛନ୍ତି। ଏ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇ ଜଣେ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୧୯ ବର୍ଷୀୟ ସୋହନଙ୍କୁ ଚାକିରି ମିଳିଥିବାବେଳେ ଡିସେମ୍ବର ୨୦ରୁ ସେମାନେ କାମ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି | ଷ୍ଟେଟ ପାୱାର କର୍ପୋରେସନରେ ଚାକିରି ପାଇବା ପରେ ଉଭୟ ଯାଆଁଳା ଭାଇ ବହୁତ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି।

ସେମାନଙ୍କୁ ଏହି ସୁଯୋଗ ଦେଇଥିବାରୁ ଉଭୟ ଭାଇ ପଞ୍ଜାବ ସରକାରଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ଚାକିରୀ ପାଇ ଆମେ ବହୁତ ଖୁସି ଏବଂ ଆମେ ଡିସେମ୍ବର ୨୦ରୁ ଅଫିସରେ ଯୋଗ ଦେଇଛୁ। ଷ୍ଟେଟ ପାୱାର କର୍ପୋରେସନ୍ ଲିମିଟେଡର ସବଷ୍ଟେସନ୍ ଜୁନିୟର ଇଞ୍ଜିନିୟର ରବିନ୍ଦର କୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୋହନଙ୍କୁ ମୋହନ ବୈଦ୍ୟୁତିକ ଉପକରଣର ଯତ୍ନ ନେବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତି | ଏହି ଚାକିରି ସୋହନଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଛି, ଯେଉଁଥିରେ ମୋହନ ତାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୋହନଙ୍କର ଏହି କାର୍ଯ୍ୟର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଭିଜ୍ଞତା ଅଛି, ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ ଏହି ଚାକିରି ପାଇଁ ମନୋନୀତ କରାଯାଇଛି |

ପ୍ରାପ୍ତ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଯାଆଁଳା ଶିଶୁମାନେ ୧୪, ଜୁନ୍ ୨୦୦୩ ରେ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଜନ୍ମରୁ ତାଙ୍କ ଶରୀର ସଂଲଗ୍ନ ହୋଇଥିଲା | ଜନ୍ମ ପରେ ସୋହନ ଏବଂ ମୋହନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ପିତାମାତା ଛାଡି ପଳାଇଥିଲେ | ଏହାପରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀର ଅଲ ଇଣ୍ଡିଆ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ ଅଫ ମେଡିକାଲ ସାଇନ୍ସକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା। ଯେଉଁଠାରେ ଏମ୍ସର ଡାକ୍ତରମାନେ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାରର ଫଳାଫଳ ସାଂଘାତିକ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ଥିବାରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଅଲଗା ନକରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ |

Leave A Reply

Your email address will not be published.

two × one =

error: Content is protected !!
Open chat