ନ୍ୟୁଜ ୱେବସାଇଟ ବିରୋଧରେ ଦେଶବିରୋଧୀ ଷଡଯନ୍ତ୍ରର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ବିଜେପି ମୁଖପାତ୍ର ସମ୍ବିତ ପାତ୍ର

0 329
greentech

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୮/୦୭/୨୦୨୧ କଳିଙ୍ଗ ଜ୍ଯୋତି : ବିଜେପିର ଜାତୀୟ ମୁଖପାତ୍ର ସମ୍ବିତ ପାତ୍ର ଏକ ନ୍ୟୁଜ୍ ୱେବସାଇଟ ନାମରେ ଦେଶ ବିରୋଧରେ ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ସମ୍ବିତ ପାତ୍ର ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ‘ନ୍ୟୁଜ୍ କ୍ଲିକ୍’ ନାମକ ଏକ ୱେବସାଇଟ୍ ଭାରତକୁ ବଦନାମ କରିବା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି। ସମ୍ବିତ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନ୍ୟୁଜ୍ କ୍ଲିକ୍ ବିଦେଶରୁ ଅର୍ଥ ପାଇଥାଏ। ସମ୍ବିତ ପାତ୍ର ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ କହିଛନ୍ତି, ‘ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ଆମର ଟିକା ନୀତିକୁ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଇଥିଲା । କିଛି ଲୋକ, କିଛି ସଂଗଠନ ଏବଂ କିଛି ପୋର୍ଟାଲ ଆମ ଦେଶ ତଥା ଆମର ଟିକା ନୀତିକୁ ବଦନାମ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି। ବିଦେଶୀ ପାଣ୍ଠି ମାଧ୍ୟମରେ ଏହା କରାଯାଇଛି ।

ସମ୍ବିତ ପାତ୍ର ‘ନ୍ୟୁଜ୍ କ୍ଲିକ୍’ ୱେବସାଇଟକୁ ବିଦେଶରୁ ୩୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଅର୍ଥ ପ୍ରଦାନ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ସମ୍ବିତଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ମୁତାବକ କିଛି ବିଦେଶୀ ଶକ୍ତିଙ୍କ ସହ ଭାରତର କିଛି ରାଜନେତା ସାମିଲ ହୋଇ ଏକ ଗୋଷ୍ଠୀ ଗଠନ କରିଛନ୍ତି | ନ୍ୟୁଜ୍ କ୍ଲିକ୍ ରେ, ବାହ୍ୟ ଶକ୍ତିମାନେ ପାଣ୍ଠି ଯୋଗାଉଥିଲେ । ଏହା ପିପିକେ କମ୍ପାନୀ ନାମରେ ଆସୁଥିଲା | ଏହି କମ୍ପାନୀ ୯.୫୯ କୋଟି ଟଙ୍କା ଏଫଡିଆଇ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲା । ଏଥିରେ ମୁଖ୍ୟତଃ ବିଦେଶରୁ ୩ ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏହି କମ୍ପାନୀ ବିଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ଏଜେନ୍ସିରୁ ପ୍ରାୟ ୩୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ପାଇଥିଲା ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.

seventeen − 5 =

error: Content is protected !!
Open chat