ଭ୍ୟାକସିନ ସାର୍ଟିଫିକେଟରୁ ମୋଦୀଙ୍କ ଫଟୋ ହଟାଇ ନିଜ ଫଟୋ ଲଗାଇଲେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ

0 310
greentech

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଏବଂ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ବୋଧହୁଏ ଏଥିପାଇଁ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଭ୍ୟାକସିନ ସାର୍ଟିଫିକେଟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଛବି ସ୍ଥାନରେ ତାଙ୍କ ଫଟୋ ରଖିଛନ୍ତି। ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଟିକାକରଣ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବାବେଳେ ଏଣିକି ଟିକା ନେଉଥିବା ଲୋକମାନେ ମମତାଙ୍କ ଫଟୋ ଥିବା ସାର୍ଟିଫିକେଟ ପାଇବେ ।ମମତାଙ୍କ ଫଟୋ ଥିବା ସାର୍ଟିଫିକେଟ ୧୮ରୁ ୪୪ ବର୍ଷର ଲୋକଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ।
ସୂଚନା ଥାଉ କି ଯେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ଟିଏମସି ଟିକାକରଣ ପ୍ରମାଣପତ୍ରରେ ମୋଦୀଙ୍କ ଫଟୋକୁ ନେଇ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲା। କୋଭିଡ -୧୯ ଟିକାକରଣ ପ୍ରମାଣପତ୍ରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଚିତ୍ର ନିର୍ବାଚନ ଆଚରଣ ବିଧି ଉଲ୍ଲଂଘନ ବୋଲି ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଥିଲା।

କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ମମତା କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଟିକା ନୀତି ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି। ମମତା ବାନାର୍ଜୀ କହିଥିଲେ ଯେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଟିକା ପାଇଁ ୬୦୦ ରୁ ୧୨୦୦ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେଉଛି। ୧.୪ କୋଟି ଲୋକଙ୍କୁ ଏହି ଟିକା ଦିଆଯାଇଛି। ଯଦି ଆପଣ ୧୮ ବର୍ଷ ବୟସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦେଖନ୍ତି, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ୮ କୋଟି ଲୋକ ଅଛନ୍ତି | ତେଣୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ସେମାନଙ୍କ ଟିକାର ଚାହିଦା ପୂରଣ କରିବା ଉଚିତ୍।

Leave A Reply

Your email address will not be published.

8 − 8 =

error: Content is protected !!
Open chat